7 lipca 2020

Zbiorniki na deszczówkę

Oferujemy Państwu solidne, niemieckie, naziemne zbiorniki na deszczówkę, dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Mieszkasz w Krakowie i chcesz dobyć dotację na zbiornik?
Poznaj zasady udzielania i rozliczania dotacji celowej na zadania służące ochronie zasobów wodnych w ramach krakowskiej mikroretencji wód opadowych i roztopowych TUTAJ

Oferowane przez nas zbiorniki kwalifikują się na dotację w kategorii: „Wykonanie naziemnego, zamkniętego, wolnostojącego zbiornika na wody opadowe i roztopowe z dachu, o pojemności minimum 200 litrów wraz z instalacją do podłączenia do rynny”.

O dotację mogą ubiegać się: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy. Wysokość dotacji to 50 proc. poniesionych kosztów na realizację inwestycji, lecz nie więcej niż 5 000 zł.

Zalety naszych zbiorników na deszczówkę

  • Zbiorniki są ładne i pasują do nowoczesnych domów, co jest ważne dla Klientów dbających o estetykę otoczenia
  • Woda deszczowa jest pobierana bezpośrednio z rynny (o średnicy 70-100 cm), do której montowany jest zbieracz wody – dla mieszkańców wschodnich rejonów Krakowa polecamy nasze usługi montażu!
  • Zbiorniki są wyposażone w kranik do poboru wody, umiejscowiony tak, aby zmieściła się pod nim konewka; modele typu beczka mają zdejmowaną górną pokrywę
  • Są bezpieczne dla dzieci – zapewnia to zamknięta forma zbiornika lub pokrywa uniemożliwiająca dostęp (w zależności od modelu)
  • Są stabilne – wszystkie zbiorniki przyścienne posiadają zabezpieczenie chroniące przed przewróceniem się w przypadku silnych podmuchów wiatru, szczególnie gdy zbiornik jest pusty
  • Zbiorniki na deszczówkę sprawdzają się nie tylko w ciepłe miesiące, zimą można w nich przechowywać śnieg (w modelach typu beczka)
  • Są wykonane z solidnych i jednocześnie w pełni podlegających recyklingowi materiałów, odpornych na działanie promieniowania UV, co zapewnia im długą żywotność

Dostępne modele zbiorników na deszczówkę:

Nr 1. Zbiornik na deszczówkę nowoczesny (z donicą)

Owalny zbiornik na wodę deszczową, gładki i prosty w formie, w nowoczesnym stylu, posiadający donicę na dekoracyjne rośliny lub zioła (donica od spodu posiada włókninę filtracyjną). Zbiornik dostępny jest w kolorze ciemnoszarym. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 220 litrów
Waga: 8 kg
Wysokość: 120 cm
Szerokość w górnej części: 58 cm
Szerokość w dolnej części: 40 cm

Cena
Zbiornik nr 1: 824,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 2. Zbiornik na deszczówkę stylowy (z donicą)

Owalny zbiornik na wodę deszczową, w prostej, uniwersalnej formie. Powierzchnia zbiornika posiada delikatne, pionowe prążki dekoracyjne. Zbiornik posiada donicę na ozdobne rośliny lub zioła (donica od spodu posiada włókninę filtracyjną). Zbiornik dostępny w kolorze szarym. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 220 litrów
Waga: 8 kg
Wysokość: 120 cm
Szerokość w górnej części: 58 cm
Szerokość w dolnej części: 40 cm

Cena
Zbiornik nr 2: 884,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 3. Wysoki i wąski zbiornik na deszczówkę, imitacja drewna

Prostokątny zbiornik na wodę deszczową, zbudowany z sześciu bloków. Powierzchnia zbiornika jest imitacją ciemnobrązowego postarzonego drewna. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 300 litrów
Waga: 17 kg
Wysokość: 182 cm
Szerokość: 58 cm
Głębokość: 37 cm

Cena
Zbiornik nr 3: 858,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 4. Wysoki i wąski zbiornik na deszczówkę, imitacja kamienia

Prostokątny zbiornik na wodę deszczową, zbudowany z sześciu bloków. Powierzchnia zbiornika jest imitacją struktury kamienia dekoracyjnego. Zbiornik dostępny jest w dwóch kolorach: grafitowym lub piaskowo-beżowym. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 300 litrów
Waga: 17 kg
Wysokość: 182 cm
Szerokość: 58 cm
Głębokość: 37 cm

Cena
Zbiornik nr 4
grafit: 787,00 zł
beż: 849,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 5. Zbiornik na deszczówkę, imitacja kamiennej beczki

Zbiornik na wodę deszczową w kształcie beczki, o strukturze kamienia dekoracyjnego. Pokrywa zbiornika jest zdejmowana, co umożliwia umieszczanie w beczce śniegu lub dodawanie do wody preparatów ją wzbogacającą (np. odżywki do roślin). Pokrywa posiada zabezpieczenie przez dziećmi. Powierzchnia zbiornika jest imitacją struktury kamienia dekoracyjnego w kolorze grafitowym. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 250 litrów
Waga: 10 kg
Wysokość: 93 cm
Średnica: 60 cm

Cena
Zbiornik nr 5: 824,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 6. Zbiornik na deszczówkę, imitacja drewnianej beczki

Zbiornik na wodę deszczową w formie rustykalnej, drewnianej beczki w kolorze ciemnego brązu. Pokrywa zbiornika jest zdejmowana, co umożliwia umieszczanie w beczce śniegu lub dodawanie do wody preparatów ją wzbogacającą (np. odżywki do roślin). Pokrywa posiada zabezpieczenie przez dziećmi. Zbiornik w kształcie beczki dostępny jest w dwóch rozmiarach: 250 litrów oraz 400 litrów. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 250 litrów
Waga: 11 kg
Wysokość: 93 cm
Średnica: 65 cm

Cena (250 l)
Zbiornik nr 6: 824,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Pojemność zbiornika: 400 litrów
Waga: 16 kg
Wysokość: 105 cm
Średnica: 78 cm

Cena (400 l)
Zbiornik nr 6: 1272,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 7. Mały zbiornik na deszczówkę, struktura tynku (na taras i balkon)

Przyścienny, mały, kompaktowy zbiornik na wodę deszczową, pasujący do każdego rodzaju domu i ogrodu. Dobrze się sprawdzi również przy domkach letniskowych, na tarasie, a nawet na balkonie, zapewniając wodę do podlewania kwiatów ozdobnych. Powierzchnia zbiornika ma wygląd drobnego tynku, w uniwersalnym piaskowo-beżowym kolorze. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 275 litrów
Waga: 12 kg
Wysokość: 105 cm
Szerokość: 80 cm
Głębokość: 40 cm

Cena
Zbiornik nr 7: 735,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 8. Pojemny zbiornik na deszczówkę, dekoracyjne segmenty

Pojemny, przyścienny zbiornik na wodę deszczową w kształcie prostokąta, składający się z kilku dekoracyjnych segmentów. Zbiornik występuje w dwóch kolorach: piaskowo-beżowym oraz ciemnozielonym. Dostępny jest w dwóch rozmiarach: 300 litrów oraz 650 litrów. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.
zbiorniki na wodę w ogrodzie

Pojemność zbiornika: 300 litrów
Waga: 17 kg
Wysokość: 182 cm
Szerokość: 58 cm
Głębokość: 37 cm

Cena (300 l)
Zbiornik nr 8: 750,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Pojemność zbiornika: 600 litrów
Waga: 36 kg
Wysokość: 210 cm
Szerokość: 79 cm
Głębokość: 52 cm

Cena (600 l)
Zbiornik nr 8: 1501,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 9. Pojemny zbiornik na deszczówkę, dekoracyjne kręgi

Pojemny, przyścienny zbiornik na wodę deszczową w kształcie dekoracyjnych kręgów, w kolorze piaskowo-beżowym. Zbiornik dostępny jest w dwóch rozmiarach: 300 litrów oraz 650 litrów. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 300 litrów
Waga: 16 kg
Wysokość: 180 cm
Szerokość: 60 cm
Głębokość: 40 cm

Pojemność zbiornika: 650 litrów
Waga: 28 kg
Wysokość: 192 cm
Szerokość: 80 cm
Głębokość: 60 cm

Cena (300 l)
Zbiornik nr 9: 786,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Cena (650 l)
Zbiornik nr 9: 1501,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Nr 10. Wąski zbiornik na deszczówkę – gdy masz mało miejsca

Wąski i wysoki, przyścienny zbiornik na wodę deszczową w kształcie dekoracyjnych segmentów. Zbiornik występuje w dwóch kolorach: piaskowo-beżowym oraz ciemnozielonym. Kran w kolorze miedzianym stanowi standardowe wyposażenie.

Pojemność zbiornika: 300 litrów
Waga: 13 kg
Wysokość: 210 cm
Szerokość: 42 cm
Głębokość: 40 cm

Cena
Zbiornik nr 10: 704,00 zł
Zbieracz wody: 174,00 zł

Zbieracz wody – w jaki sposób zbiorniki zbierają wodę?

Zbiorniki łączone są z rynną poprzez zbieracz wody, który przechwytuje wodę deszczową, gdy woda w zbiorniku osiągnie poziom, na którym został zainstalowany zbieracz, nadmiar wody spływa rynną.
Aby zamontować zbieracz wody do rury spustowej (rynny) należy wyciąć w rurze otwór.

Oferowany przez nas zbieracz wody posiada:
– filtr zabezpieczający przez wpadaniem do zbiornika z wodą liści, igliwia, drobnych owadów (wymaga okresowego czyszczenia)
– opcję przełączania na wersję letnią i zimową
– elastyczny wąż o długości 40 cm (aby zbiornik nie musiał stać tuż obok rury spustowej (rynny)
– pełny zestaw z otwornicą i uszczelnieniem podłączenia (przeznaczony do rur o średnicy 70-100 mm)

Dlaczego warto gromadzić wodę deszczową?

Na każdego Polaka przypada w ciągu roku około 1600 m3 wody, co stawia nasz kraj na jednym z ostatnich miejsc w Europie, średni współczynnik wynosi 4500 m3/osobę. Mamy więc spory niedobór wody. Często zdarza się, że deszcz nie pada przez kilka długich tygodni, i wówczas, aby wody starczyło dla wszystkich, wprowadzany jest zakaz podlewania roślin wodą wodociągową. Woda opadowa jest surowcem darmowym, a inwestycja w zbiornik rozkłada się na wiele lat, tym samym przyczynia się do sporych oszczędności, bo oszczędzamy zużycie wody z kranu, w cenie której zawarta jest też opłata za ścieki.
Uprawiane przez nas rośliny uwielbiają deszczówkę! Jest to woda miękka, pozbawiona chloru, pełna odżywczych substancji, zarówno dla warzyw, kwiatów, roślin ozdobnych oraz trawnika.

Do czego wykorzystać wodę deszczową, a do czego nie?

Woda deszczowa wykorzystywana jest najczęściej do podlewania roślin. Z racji możliwości wystąpienia zanieczyszczeń z atmosfery oraz zanieczyszczenia mikrobiologicznego, (co jest sprawą oczywistą!) woda deszczowa może być wykorzystana do mycia samochodów, (do naszych zbiorków można podłączyć wąż ogrodowy) sprawdza się doskonale, ponieważ jest miękka, doskonale się pieni i nie pozostawia osadu. Deszczówką można też wykorzystać do umycia tarasu czy podjazdu.
Deszczówka nie jest jednak wodą pitną (choć zwierzęta nią nie gardzą), nie można w niej myć warzyw i owoców przeznaczonych do bezpośredniego spożycia, takie trzeba je umyć w bieżącej wodzie z kranu. W deszczówce można myć warzywa przeznaczone do dalszej obróbki, np. zabrudzone ziemią ziemniaki, marchew, buraki itp.

Bądź ekologiczny i ekonomiczny – zamów u nas zbiornik na deszczówkę już teraz!